Hollandalıların Çok İyi Olduğu 9 Konu

Hollandalıların Çok İyi Olduğu 9 Konu

Araştırmalara göre; Hollandalılar 9 konuda dünyayı geride bırakıyor. Hangi konularda çok iyi olduklarını merak ediyorsanız beni takip edin.

1. İngilizce Konuşmak

Education First (EF) tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Hollandalılar anadilleri olmayan diğer ülkelere kıyasla İngilizceyi en iyi bilen ülke. İkinci sırada, sadece 0,1 düşük farkla Danimarka yer alıyor. İsveç ise üçüncü sırada.

2. Büyümek

Görünüşe göre hiçbir ülkede çocuklar Hollanda’daki kadar iyi büyümüyor. UNICEF’in en son Çocuk Refahı raporunda, çocukların hem maddi hem de manevi olarak burada diğer ülkelere göre daha iyi durumda. Zaten Hollanda’nın mutlu çocukları haberi ile pek çok kez karşılaşmışsınızdır.

3.Uzun Boy

Mutluluk boyumuza da yansıyor. Bilim insanları, boy uzunluk ölçüsünün insanların iyi geliştiğinin bir göstergesi olduğunu kabul ediyorlar. Boy ortalaması hiçbir ülkede Hollanda’daki kadar yüksek değil; erkekler için 1.83 metre ve kadınlar için 1.70 metre.

4. Su Yönetimi

Hollanda’da yaklaşık 250 kilit, 950 hareketli köprü ve yaklaşık 17.500 km’lik set bulunmaktadır. Tüm dünya, Noordoostpolder ve yeni Maasvlakte’nin ne kadar ustaca bir araya getirildiğini görmeye geliyor. Ve evet,ülkenin büyük bir kısmı deniz seviyesinin altında. Kısacası, Hollanda su yönetiminde bir yıldızdır. Hollanda, sulama, emniyetli nehir kıyıları ve temiz içme suyu gibi suyla ilgili konularla baş etmek için tüm dünyada diğer ülkelerle birlikte çalışmaktadır. Ülkemiz aynı zamanda Afrika, Orta Doğu ve Asya’da 7 uluslararası nehir havzasının sınır aşan yönetimine katkıda bulunmaktadır.

5. Altyapı

Arabanızla Hollanda’dan Belçika’ya girer girmez fark ediyorsunuz; Hollanda’da yollar iyi.Ve sonra elektrik şebekesi. Alt yapı düzenlemesinde Hollanda devleti gerçekten başarılı.

6. Bisiklet Sürme

17 milyon nüfusa 22 milyon bisiklet, 32.000 kilometre bisiklet yolu ve dünyanın en büyük bisiklet park tesisleri ile Hollanda kesinlikle dünyanın bir numaralı bisiklet ülkesi olduğunu iddia edebilir.Başka hiçbir ülkede Hollanda’daki kadar bisiklet yok. En az 35.000 kilometre bisiklet yolu var ve burada yaklaşık 18 milyon bisiklet var. Dört yaş üstü insanların yüzde 84’ü bir bisiklete sahip. Bisiklette zaten oldukça iyiler.

Hollanda bisikleti

7. Kahve Tüketimi

Hollandalılar kişi başına 8,3 kg kahve tüketiyor. Günde 4 fincan kahve içerek Avrupa’da en çok kahve tüketen ülkeler listesinde yerini alıyor. Kahve demlemeleriyle tanınan Hollandalılar çok fazla kahve tüketiyor. Yılda yaklaşık 175 litre kahve içiyorlar.

8. Yat yapımı

820 milyon Euro’luk ihracat ve 2,1 milyar Euro’luk cirosu ile Hollanda, yat yapımı ve su sporları alanında lider bir oyuncu. Bunun içinde, yat inşa sektörü Hollanda’nın en lüks ihracat ürünü ile ilgilidir. Ortalama bir milyarderin en güzel ve en iyi yatları nerede yaptığını sorun, o hiç şüphesiz ‘Hollanda’ cevabını verecektir. Yat yapımcıların bu kadar çok ödül kazanması boşuna değil.

9. Seralar

Hollanda, sera yapımında mutlak dünya lideridir. Hollandalı sera inşaatçıları bu nedenle yurtdışında sıklıkla aktiftir. Dünyanın en iddialı ve sürdürülebilir bahçecilik projelerine katkıda bulunuyorlar.

Kaynak: https://www.elle.com/nl/lifestyle/a567341/dingen-waar-nederlanders-heel-erg-goed-in-zijn/

aysaa

Related Posts

Farklı Yolların Ortak Noktası: Yol-Kat’ın Arkasındaki Güçlü Kadınlar

Farklı Yolların Ortak Noktası: Yol-Kat’ın Arkasındaki Güçlü Kadınlar

Kanserle Dans: Ebru Janssens Kayan’ın İlham Veren İyileşme Yolculuğu

Kanserle Dans: Ebru Janssens Kayan’ın İlham Veren İyileşme Yolculuğu

Azim, Çaba ve Başarının Hikayesi

Azim, Çaba ve Başarının Hikayesi

Cito ve IEP Arasındaki Fark: Eğitimde Bireyselleştirmenin Gücü

Cito ve IEP Arasındaki Fark: Eğitimde Bireyselleştirmenin Gücü

2 Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

İlginizi çekebilir

Dil secenekleri

Tags