Hollandaca Öğrenmek İçin En İyi 6 Podcast

Hollandaca Öğrenmek İçin En İyi 6 Podcast

Yeni bir dil öğrenmek, kültürler arasında bir köprü kurmanın ve yeni ufuklar keşfetmenin harika bir yoludur. Ancak, bir dili etkili bir şekilde öğrenmenin sadece kelime dağarcığı ve gramer kurallarını ezberlemekle sınırlı olmadığını unutmamak gerekir.

Dinleme becerisi, dil öğrenim sürecindeki en önemli unsurlardan biridir ve bir dilin gerçekten içselleştirilmesi için vazgeçilmez bir bileşendir.

Dinleme, bir dilin doğal ritmini, tonlamasını ve telaffuzunu anlama yeteneğinizi geliştirir. Yabancı bir dili öğrenirken sadece kelimeleri ezberlemek, onları bir araya getirerek anlamlı cümleler kurmanıza yardımcı olmaz.

Gerçekten etkili bir şekilde iletişim kurabilmek için, bir dilin konuşma hızına, vurgularına ve hatta günlük dildeki deyimlere aşina olmanız gerekir. İşte bu noktada dinleme becerisi devreye girer. Bunları ben değil uzmanlar söylüyor. Hollandaca Öğrenmek İçin En İyi 6 Podcasti aşağıda listeledim:

 1.”Nieuws in Makkelijk Nederlands” :Hemen hemen her hafta burada basit bir Felemenkçe haftalık haber dinleyebilirsiniz. Oldukça basit kelimeler kullanmaya ve anlaşılır konuşmaya çalışıyor. Haberleri çevrimiçi okuyor, televizyonda haberleri izliyor ve ardından kendi daha basit mesajımı yazıyorum. Haberin sonunda size Hollandaca pratik yapmanız için bir ödev var.
Bir bölümün metnini almak istiyor musunuz? newsinmakkelijknederlands@hotmail.com adresine bir e-posta gönderin.

2.DutchPod101: DutchPod101, Hollandaca öğrenmek isteyenler için popüler bir podcast serisidir. Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar birçok ders içerir. Konuşma pratikleri, kelime dağarcığı ve dilbilgisi konularını kapsayan çeşitli dersler sunar.

3.”Docent NT2“: Peter Schoenaerts, 25 yılı aşkın bir süredir Hollandaca dünyasında yer alıyor. Leuven, New York ve Jakarta’da anadili olmayanlara Felemenkçe öğretti, Taalunie’de yabancı dil olarak Felemenkçe proje lideriydi ve Hollandaca öğrenen insanlar için çok sayıda yayına katkıda bulundu. Bu, anadili İngilizce olmayan kişiler için eğitim veren herkes için didaktik ipuçları ve ilham içeren bir podcast.

4.”Zeg het in Nederlands“: Hollanda’da kültür, tarih ve yaşam hakkında yavaş Hollandaca podcast’ler. https://www.dutchidiom.com
Tam Transkriptler PDF ve ücretsiz mp3 mevcut

5.Dutch Today“: Martijn ile Dutch Today’e hoş geldiniz. Bu, Hollandaca öğrenen insanlar için bir podcast. Çeşitli konularda doğal bir hızda konuşurum. Sorularınızı veya yorumlarınızı instagram hesabına (benkyodutch) gönderin.
Podcast transkriptleri için:
https://www.facebook.com/benkyodutch/

6.5-minuten Nederlands: Bu podcast’te Caroline, yaşadıkları, Hollanda dili veya kültürü hakkında bir şeyler anlatıyor. Podcast, B1+ seviyesinde Felemenkçeye hakim olan ve Hollanda dili ve kültürü hakkındaki bilgilerini artırmak isteyenler için hazırlanmıştır.Daha fazla bilgi almak istiyorsanız, lütfen şu adrese bir e-posta gönderin: 5 minutennl@gmail.com

Bu hesapların hepsini spotify listeme ekledim Evde,sokakta, markette hep kulağımda kulaklık. Her gün maruz kalıyorum çünkü biliyorum ki ; ‘Dil öğrenme adına en etkili yöntem o dile mümkün olduğunca fazla maruz kalmaktır.’ Dinlemenin faydasını çok gördüm tavsiye ederim.

aysaa

Related Posts

Farklı Yolların Ortak Noktası: Yol-Kat’ın Arkasındaki Güçlü Kadınlar

Farklı Yolların Ortak Noktası: Yol-Kat’ın Arkasındaki Güçlü Kadınlar

Kanserle Dans: Ebru Janssens Kayan’ın İlham Veren İyileşme Yolculuğu

Kanserle Dans: Ebru Janssens Kayan’ın İlham Veren İyileşme Yolculuğu

Azim, Çaba ve Başarının Hikayesi

Azim, Çaba ve Başarının Hikayesi

Cito ve IEP Arasındaki Fark: Eğitimde Bireyselleştirmenin Gücü

Cito ve IEP Arasındaki Fark: Eğitimde Bireyselleştirmenin Gücü

No Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

İlginizi çekebilir

Dil secenekleri

Tags