Hollanda’daki Tatil Köyleri

Hollanda’daki Tatil Köyleri

Covid-19 nedeniyle pek çok göçmen yaz tatilinde ülkesine gidemiyor. Siz de o göçmenler arasında iseniz ve yaz tatilinde ne yapacağınıza henüz karar veremediyseniz Hollanda’daki tatil köyleri yazımı okumadan plan yapmayın.

2019 yılının Eylül ayı, bahar gibiydi. Biz de hafta sonu hem güzel havanın tadını çıkarmak hem de Hollanda’da yeni yerler keşfetmek için biraz internette arama yaptık. İnternette karşımıza RCN De Noordster VakantieParken sitesi çıktı. İnternet sitesine göz attık Hollanda’nın ve Fransa’nın ormanlık alanlarında kurulan tatil köyleri çok eğlenceli gözüküyordu. Hemen rezervasyonumuzu yaptık ve yola çıktık.

Rcn De Noordster

Ertesi sabah Giethoorn’e gitmek istediğimiz için Dwingeloo, Drenthe bölgesini tercih ettik. Prefabrik bir ev kiraladık 3’müz için yeterliydi. Tabak tencere,kaşık, çatal, bulaşık deterjanı temel ihtiyaçlar düşünülmüştü. Tatil köyüne yakın bir yerden mutfak alışverişimizi yaptıktan sonra kalacağımız yere geri döndük.

Tatil köyünün içinde pek çok şey var. Etkinlikler, seçeceğiniz bölgeye göre değişiyor. Tenis kortları,basket sahası, açık kapalı havuzlar, çocuklar için açık kapalı oyun alanı.Hayvanat bahçesi Cafe restaurant. Hatta Şapel bile var. Kısacası küçük bir şehir.

vacation parks

Kalacağı yeri yanında götürmeyi (Karavan) seven Hollandalılar, tatil köylerinin belirli alanlarında karavanlarında tatil yapabiliyorlar. Hollanda’da karavan ve çadır tatili pek popülerdir.

Birçok Hollanda’lının bahçesinde, park etmiş karavan görebilirsiniz. Havalar azıcık ısınmaya başlayınca, otoyollarda karavanları ve karavanlarının arkalarına taktıkları bisikletleriyle yolculuk eden Hollandalı aileleri görebilirsiniz.

Bu tatil köyleri de hem karavan ile gelenler için hem de oradan ev kiralamak isteyenler için hizmet veriyor. Haritada belirlenmiş alanlara karavanınızı ya da çadırınızı kurabilirsiniz.

This image has an empty alt attribute; its file name is WhatsApp-Image-2020-07-08-at-11.24.29.jpeg

Ücret olarak günlük 80 Euro ödemiştik. Bizim gittiğimiz sezon yaz sezonu olmadığı için 3 kişilik bir aileye göre oldukça uyguna geldi.

Özellikle çocuklu aileler için bu tarz tatil köyleri çok keyifli. Fazla kalabalığa girmeden sessiz sakin doğa ile başbaşa zaman geçirmek için ideal bir tatil.

Hayaller müze gezip, yeni yerler keşfetmek, hayatlar çocukları tatil köyünde oyun parkına götürmek :).

aysaa

Related Posts

Bach Çiçekleri Terapisi

Bach Çiçekleri Terapisi

Hollanda’ya Seyahat Edeceklerin Dikkatine

Hollanda’ya Seyahat Edeceklerin Dikkatine

Hollanda Hukuk Sisteminde Ne Zaman Arabulucuya İhtiyaç Duyarız ?

Hollanda Hukuk Sisteminde Ne Zaman Arabulucuya İhtiyaç Duyarız ?

Hollanda’ da Emeklilik Sistemi

Hollanda’ da Emeklilik Sistemi

No Comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

İlginizi çekebilir

Dil secenekleri

Tags